Botoks ile Kırışıklık Giderme ve Cilt Gençleştirme

Botoks (Botox) Nedir ?

Özellikle son yıllarda estetik alanda sonuçları en etkili ve tatmin edici ameliyatsız uygulamalardan birisi olan botoks ya da bir diğer adıyla botox esasen clostridium botilinum isimli bir bakteriden üretilmiş olan bir çeşit nörotoksinin adıdır. Bu toksin yalnızca laboratuvar ortamında ilaç şeklinde özel olarak elde edilmektedir. Halk arasında bilinenin aksine botoks bir akrep ya da yılan zehiri değildir. Botox maddesi günümüzde bir çok nörolojik hastalığın tedavi edilmesi amacıyla yaygın bir şekilde tüm dünyada yaygın bir şekilde güvenle kullanılmaktadır. Botoks, en kolay, pratik hızlı bir şekilde cilt germe, kırışıklık yok etme ve cilt gençleştirme yöntemlerinin başında yer almaktadır.

Bakınız : Botox Ankara

Botoks Nasıl Uygulanır ?

Flakon içerisinde toz halinde bulunan botoks maddesi özel bir serum ile uygun miktarlarda sulandırılarak hedeflenen bölgede cildin altında bulunan kas dokularına oldukça düşük miktarlarda enjekte edilerek uygulanmaktadır.

botoks uygulaması

Botoks Uygulaması Ne Kadar Sürer ?

Yüzdeki kırışıklık ve çizgilerin giderilmesi amacıyla uygulanan bir botoks tedavisi ortalama olarak 5 dakika ile 20 dakika arasında sürmektedir.

Botoks Nasıl Etki Eder ?

Botoks maddesi enjekte edilmiş olduğu alanda cildin altında yer alan kasların kasılma işlev ve hareketlerini geçici olarak kısmen ya da tamamen azaltarak, kasların doğal kasılmaları sonucunda ciltte ortaya çıkan kırışıklıkların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.  Botoksun kaslar üzeride bu etkisi sinir – kas iletim sistemi içerisinde yer alan proteinleri bağlaması ve bunlardan salınan asetilkolin isimli maddeyi bloke etmesi ile ilgilidir.  Botoks (botox) tedavisi ile yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi tedavisi sonrasında, kişinin yüzünde bulunan yorgun ve yaşlı ifade yerini taze, genç canlı ve dinamik bir ifadeye bırakmaktadır.

Botoks ile Yüz Germe ve Gençleştirme Tedavisinin Etkisi Ne Kadar Devam Eder ?

Botoksun ciltteki etkisi 3 ay ile 6 ay arasında sürmektedir. Bu süre sonunda botox tedavisi tekrarlanabilir. Botoks uygulaması tekrarlandıkça ciltte ortaya çıkardığı etki süresi de uzamaktadır.

Botoks uygulaması ve Ankara’da botoks fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için  adresimizi ziyaret etmenizi ve uzman hekiminiz ile iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

Bilgi İçin Teşekkürler : Tunalı estetik merkezleri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s